Hodně lidí využívá k tomu, aby dojelo do zaměstnání nebo třeba do školy své auto. Jedná se o nejpohodlnější, i když zdaleka ne nejlevnější, způsob dopravy. Když se přepravujete vlastním vozem, nejste vázání na autobus, tramvaj nebo vlak, a tudíž nemusíte vstávat podle toho, jak je napsaný jízdní řád. Tato neocenitelná výhoda samozřejmě stojí více peněz, jelikož měsíčník na MHD je obvykle daleko levnější než benzín, který projedete v autě cestou do i z práce. Nevýhodou pro oba typy přepravy pak jsou různé typy výluk. Ovšem zatímco pojedete MHD, dostanete potvrzení, že jste nemohli dojet včas, jako řidič se budete vymlouvat u zaměstnavatele, respektive ve škole daleko hůře. Proto byste si měli zjistit ještě předtím, než vůbec nasednete do auta, jak vypadá dopravní situace na úseku, který denně používáte.
Dnes už kvůli tomu nemusíte mít přilepené ucho k rádiu nebo sledovat nezáživné ranní pořady v televizi, kde se jednou za patnáct minut o dopravní situaci zmíní. Jednak to není přesné, jelikož ne vždy dostanete vždy přesné informace, jednak ne vždy máte čas čekat na další relaci. Naštěstí existuje internet, kde veškeré důležité, a hlavně relevantní informace o dopravě seženete během několika málo kliknutí. Existuje sice více webů, kde můžete zjistit vše potřebné, ale nejlepší jsou rozhodně stránky Ředitelství silnic a dálnic, na kterých se nachází zmínka o každé uzavírce, která zrovna probíhá.
V tomto ohledu se můžete spolehnout i na další pomocníka, a sice na GPS. I když slovo „spolehnout“ asi není úplně nejpřesnější. GPS nemá vždy ty nejnovější informace, a i když je získá, ne vždy s nimi umí pracovat. Jedná se tak o dvousečnou zbraň, která vám může pomoci dostat se ze šlamastiky, nebo vás do ní naopak uvrhnout. Je tak lepší se na tento druh technologie úplně nespoléhat a využívat raději informační weby, které si můžete pustit nejen na počítači, ale také na tabletu nebo chytrém telefonu.