Pokud jste student, nebo jste již ve fázi, kdy to máte za sebou, ale vaše děti se učí a vy potřebujete mít vše v malíčku, tenhle článek je pro vás. Jistě vás zajímá, kolik času se učit, kolik je to správné a jaká je norma. Učení nikoho nebaví a pokud jo, jsou to děti na prvním stupni, které mají ještě učení hrou a jsou vždy ráno natěšené, až si budou se spolužáky hrát a až jim paní učitelka zazpívá písničku a budou u toho zase tancovat. To platí totiž pro děti do páté třídy, pak už to jde většinou z kopce, možná někdy už i dříve než v páté třídě.
Do té doby je škola všechny poměrně baví, protože se učitelé snaží udržet si pozornost dětí a dělají to právě formou her a různých písniček, malování a odměn, protože na to děti hodně jdou a takhle se na ně musí, pokud je něco chcete naučit. Nic vám zadarmo neudělají. Toto je období, kdy to děti moc baví. Pak ale, čím je to složitější, děti nechtějí do školy víc a víc, protože nastupují i nepříjemné situace a různé komplikace s učiteli a podobně. Navíc se pak učí i to, co je vlastně nebaví, postupně se nacházejí a najdou i to, co jim nejde a pak je to teda nebaví. Nebaví je se ani učit a neví, proč by měly věnovat čas do něčeho, co je absolutně nebaví.
Není to pravidlo jen pro děti, ale pro veškeré studenty. Pokud nás něco nebaví, nechceme se na to ani učit a nechápeme, proč bychom měli. Je to fajn přístup, ale je třeba si stále udržovat takovou hladinku, kdy se učíme i do předmětů, které nás nebaví. Nemusíme mít nutně za jedna, ale je fajn to držet v takovém středu. Člověk se tedy nemusí učit každý den x hodin, stačí se naučit na test a pak to zapomenout, bohužel je takto nastaveno školství, ale chceme si to všichni přeci ulehčit. Naučte se na testy, mimo to se neučte. Nemá to absolutně cenu. Radši věnujte čas svým koníčkům a tomu, co vás baví.